یک جراح بینی: اصطلاح «جراحی لیزری زیبایی بینی» غیرواقع و بی‌معناست

به گفته یک جراح بینی، در هیچ جای دنیا اصطلاح "عمل های جراحی لیزری زیبایی بینی " هیچ معنایی ندارد و لیزر معجزه ای در درمان نمی کند .

دکتر سید علیرضا مصباحی، جراح متخصص بیماری‌های گوش ،گلو، بینی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت ودرمان خبرگزاری دانشجویان ایران - واحد علوم پزشکی ایران گفت: لیزر ابزاریست که در اتاق عمل وجود دارد و در صورت لزوم از آن استفاده می شود اما اینکه استفاده از آن یک نوع روش خاص و جدید باشد به هیچ عنوان در هیچ کدام از مراکز دنیا وجود ندارد و در متون علمی مرجع موجود راجع به آن صحبت نمی شود.

وی در ادامه با اشاره به این جمله که گاهی شنیده می شود " بینی‌های استخوانی مناسب برای عمل و بینی‌های گوشتی نامناسب"، گفت: به هیچ عنوان چنین تقسیم‌بندی ای در هیچ کدام از کتب یا متون علمی مرجع این حیطه وجود ندارد واگر جراح ماهر باشد اشکالات هر بینی را می تواند برطرف کند.

دکتر مصباحی گفت: این بیمار است که باید اطلاع داشته باشد که هر بینی در هر صورتی زیبا نخواهد بود و به فرض یک بینی ظریف کوچک به طور حتم در یک صورت درشت و گرد مناسب نخواهد بود.

وی توصیه اکید کرد: بیمار قبل از عمل باید از تمام واقعیت‌های عمل اطلاع داشته باشد و بداند که چه تغییراتی در صورت و بینی اش انجام می شود و نیز از جراح خود تمام مراحل عمل را بپرسد.

انتهای پیام

/ 0 نظر / 7 بازدید