کرم‌های ضد پیری، کارآیی ندارند

نتایج یک تحقیق جدید حاکیست؛ کرم‌های ضد چروک و ضد پیری بی‌تاثیر هستند و کارآیی ندارند.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، پژوهشگران دریافته‌اند که رژیم‌های غذایی یا کرم‌هایی که ادعا می‌شود حاوی خواص آنتی اکسیدانی هستند و می‌توانند روند پیری را کندتر کنند در واقع یا هیچ تاثیری ندارد و یا تاثیر آنها بسیار ناچیز است.

در این مطالعات، پژوهشگران کالج دانشگاهی لندن روی کرم‌های «نماتود» آزمایش‌های خود را انجام داده‌اند.

به گفته این محققان، وقتی به این کرم‌های آزمایشگاهی مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدانهای قوی داده شد تا بتوانند با مولکولهای رادیکال آزاد مبارزه کنند، باز هم عمر این کرم‌ها افزایش پیدا نکرد و این نوع رژیم‌های غذایی در افزایش طول عمر کرم‌های نماتود بی تاثیر بود.

گفتنی است، مولکولهای رادیکال آزاد در واقع دشمن بدن هستند و به بافتها آسیب می‌رسانند. این مولکولها باعث جریان پیری و فرسودگی در جانداران می شوند.

پژوهشگران پس از این آزمایشات تاکید کردند: هیچ مدرک علمی وجود ندارد که نشان دهد مواد و ترکیبات ضد پیری، تاثیر داشته باشند.

آنتی اکسیدانها یکی از ترکیبات پایه‌ای در صنایع تولیدات زیبایی و بهداشتی هستند که بر اساس یک تئوری 50 ساله هنوز در این قبیل صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پژوهشگران می‌گویند: واقعیت این است که ما هنوز درباره مکانیسم‌های اساسی مربوط به فرایند پیری درک چندان زیادی نداریم و تئوری رادیکالهای آزاد در واقع مدت 50 سال است که این خلا دانشی را پر کرده است اما ظاهرا جوابگو نبوده و بی تاثیر بوده است.

انتهای پیام

/ 0 نظر / 20 بازدید