کارشناس مامایی: مصرف زنجبیل، تهوع صبحگاهی زنان باردار را از بین می‌برد

یک کارشناس مامایی گفت: خوردن چهار قاشق چای خوری زنجبیل در روز تهوع صبحگاهی زنان باردار را از بین می‌برد.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دکتر پروانه‌ حیدری در سمینار حاملگی پرخطر که در دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه آزاد کرج برگزار شد، به معرفی مسکن‌های گیاهی در طول دوران بارداری پرداخت و اظهار داشت: گیاه بابونه در زنان باردار به عنوان یک آرام بخش قوی عمل می‌کند و از تهوع آنان می‌کاهد، در ضمن التهاب صورت را از بین می‌برد عصاره این گیاه به دلیل آنتی باکتریال بودن سبب شادابی و سلامتی می‌شود.

وی افزود: برگ تمشک جهت تامین انرژی در بارداری موثر است،‌ در تولید شیر پیشگیری از سقط و بهبود تنوع نیز موثر است.

این عضو هیات علمی دانشکده‌ی مامایی در ادامه به ذکر خواص گیاه گزنه برای زنان باردار پرداخت و یاد آور شد: برگ گزنه شامل املاح کمک کننده در رشد چنین می‌باشد و در پیشگیری از خونریزی پس از زایمان موثر است. همچنین کیفیت شیر مادر را افزایش می‌دهد وسبب تقویت سیستم عصبی و تعادل هورمونی مادر پس از زایمان می‌شود.

حیدری خاطر نشان کرد: گیاه رازیانه هم در بهبود تهوع و سوء‌هاضمه در طول دوران بارداری و گوارش نوزاد درپس از زایمان موثر است گیاه زنجبیل نیز تهوع صبحگاه را از بین می‌برد.

دکتر مرجان ضیایی مدیر گروه مامایی دانشکده‌ی پرستاری و مامایی دانشگاه آزادکرج نیز در ادامه این سمینار به بیماری‌های دوران بارداری اشاره کرد و گفت: سل در بارداری با نشانه‌هایی مثل سرفه، تب و کاهش وزن بروز می‌کند، نوزادان مادران مبتلا به سل باوزن کمتری به دنیا می‌آیند و میزان مرگ و میر در نوزادان و مادران شش برابر افراد سالم است.

وی افزود: سیفلیس،‌تب تیفویدی و سوزاک از دیگر بیماری‌هایی است که مادران باردار را تهدید می‌کند.

انتهای پیام

/ 0 نظر / 6 بازدید