عضو کمیته کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت:

عضو کمیته کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت با اشاره به فعالیت‌ کلینیک‌های ترک سیگار در ایران گفت: تکنیک‌های ترک سیگار در ایران حداقل استانداردهای دنیا را دارا هستند و عملکرد موفقی دارند.

حسن آذری پور، عضو کمیته کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت و عضو هیأت مدیره انجمن زندگی بدون دخانیات در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران اظهار کرد: در زمینه ترک دخانیات تکنیک‌های مختلفی وجود دارد که کلینیک‌های ترک سیگار بهترین راه به شمار می‌روند، این کلینیک‌ها در سراسر کشور و دانشگاه‌های علوم پزشکی راه اندازی شده و یا در دستور کار قرار دارند.

وی گفت: آموزش‌های ارائه شده در این مراکز در راستای افزایش آگاهی و دانش مراجعان و آموزش تکنیک‌های رفتاری جهت کنترل میل استفاده از دخانیات است.

آذری پور در ادامه افزود: همچنین آدامس‌های نیکوتین که کارایی‌شان به اثبات رسیده است در این مراکز و داروخانه‌های سطح کشور توزیع می‌شود.

عضو کمیته کشوری کنترل دخانیات تصریح کرد: تکنیک‌های ترک سیگار در ایران حداقل‌های استاندارد جهانی را دارند و نتیجه فعالیت آنها تاکنون موفقیت آمیز بوده است.

وی اظهار داشت: کشور ما نیز همگام با دنیا در جهت پیشگیری و کنترل دخانیات حرکت می‌کند و عمده فعالیت‌ها در بخش پیشگیری در قشر نوجوان و جوان است که به صورت آموزش در مدارس و دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد.

عضو هیأت مدیره انجمن زندگی بدون دخانیات گفت: در راستای آموزش به قشر در معرض خطر در تلاش هستیم در برنامه تمام دانشگاه‌ها، واحد درسی به نام بهداشت را اضافه کنیم.

وی در خصوص فعالیت بخش خصوصی گفت: آئین نامه فعالیت بخش خصوصی در قالب کلینیک‌های ترک سیگار مشخص و تعریف شده است ولی هنوز شروع به فعالیت نکرده‌اند

/ 0 نظر / 2 بازدید