از این پس هیچگاه پشت چراغ قرمز نخواهید ماند!

مهندسان آلمانی نوعی سیستم جدید طراحی کرده‌اند که به شما امکان می‌دهد، پشت هیچ چراغ قرمزی توقف نکنید و در تمام مسیر خود در تقاطعها فقط با چراغ سبز راهنمایی و رانندگی مواجه شوید.

 

به گزارش سرویس «علمی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تصور کنید در حین رانندگی به سوی دفتر کار خود با هیچ چراغ قرمزی برخورد نکنید، خوب با دستاورد جدید یک شرکت خودروسازی آلمانی به زودی این رویا، به واقعیت تبدیل خواهد شد. این شرکت وسیله جدیدی موسوم به «تراولوشن» ابداع کرده که وقتی در داخل خودرو نصب شود به شما اطمینان می‌دهد که هر وقت به تقاطع برسید، چراغ سبز باشد و بتوانید بدون توقف عبور کنید.

 

در واقع این وسیله مجهز به انتقال دهنده‌های خاصی است که به شما علامت می‌دهد با چه سرعتی برانید که به چراغ سبز برسید.

 

وسیله جدید پس از تعیین موقعیت خودرو و نزدیک شدن به مسیر شروع به محاسبه می‌کند و سپس سرعت مناسب روی صفحه نمایش آن پدیدار می‌شود.

 

به گفته مهندسان، محیط زیست نیز از مزایای این سیستم بهره‌مند خواهد شد، چرا که با کمک آن خودروهای روشن در پشت چراغ قرمز منتظر نخواهند ماند و میزان آلودگی حاصل از اگزوز خودروها کمتر خواهد شد، همچنین در مصرف سوخت هم صرفه‌جویی خواهد شد؛ البته طراحان این سیستم تاکید کردند که وسیله جدید در جاده‌هایی که شلوغ و مسدود هستند کارایی نخواهد داشت.

 

انتهای پیام

/ 0 نظر / 9 بازدید