پرز: مسئله هسته‌ای ایران راه حل "نظامی" ندارد

گروه انرژی اتمی / حوزه سایر حوزه ها

09:42 - 16/06/87

شماره:8706160151 نسخه چاپیارسال به دوستان

 

پرز: مسئله هسته‌ای ایران راه حل "نظامی" ندارد

خبرگزاری فارس: رئیس رژیم صهیونیستی خواستار حل موضوع هسته‌ای ایران از راه سیاسی و اقتصادی شد و گفت: حل مشکل برنامه هسته‌ای ایران باید سیاسی و اقتصادی باشد و با اقدام نظامی نمی‌توان چیزی را حل‌وفصل کرد.

به گزارش فارس به نقل از رسانه‌های منطقه، شیمون پرز دیروز در "چرنوبیو" واقع در شمال ایتالیا اعلام کرد، مشکل پرونده هسته‌ای ایران باید از راههای سیاسی و اقتصادی حل و فصل شود نه از راههای نظامی.
پرز در حاشیه نشست غیر رسمی مجمع جهانی امپروسیتی (خانه اروپایی) که در آن محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز حضور داشت در جمع خبرنگاران گفت:«من فکر می‌کنم این مشکل را می‌توان نه از راه نظامی بلکه از راه سیاسی و اقتصادی حل‌وفصل کرد.»
پرز طی سخنانی که خبرگزاری رسمی ایتالیا "انسا" آن را منتشر کرد، افزود: تا زمانی که امکان اقدام سیاسی و اقتصادی وجود داشته باشد، این خیلی بهتر است.
رئیس رژیم صهیونیستی گفت: با اعزام ارتش نمی‌توان چیزی را حل و فصل کرد این یک اشتباه است و تا زمانی که امکان توسل به راه حل سیاسی یا اقتصادی وجود دارد،این بهترین گزینه و راه حل است.
واکنش پرز درباره برنامه موشکی و هسته‌ای ایران در حالی منتشر می‌شود که به گفته کارشناسان بین‌المللی اسرائیل 100 تا 200 کلاهک هسته‌ای در زرادخانه خود دارد و با توجه به پایبند نبودن به پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای (ان‌پی‌تی) عامل نگرانی در سطح منطقه و سراسر جهان است.

/ 0 نظر / 2 بازدید