با هدف کمک به بیماران دیابتی؛

انسولین مخلوط با اثر گذاری کوتاه و طولانی مدت که با نام انسولین‌های با دوز ثابت نیز شناخته می‌شود با نام لانسولین 30/70 با هدف کمک به بیماران دیابتی برای نخستین بار در کشور و با مجوز وزارت بهداشت به تولید انبوه رسید.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، دکتر غلامحسین فرزندی مدیرعامل شرکت داروسازی اکسیر- شرکت تولید کننده لانسولین 30/70 - با اعلام این خبر افزود: این نوع انسولین برای بیماران دیابتی تیپ یک و دو کاربرد دارد که به صورت ترکیب 70 درصد انسولین NPH (انسولین طولانی اثر) و 30 درصد انسولین رکولار (انسولین با سرعت اثر بالا) تولید شده است.

وی با اشاره به این که هم اینک در ایران حدود سه میلیون بیمار دیابتی تیپ یک و دو وجود دارد و نرخ رشد سالانه بیماران دیابتی در ایران حدود 20 درصد است، اظهار داشت: با توجه به رشد شتابان بیماری دیابت در کشور، نیاز روز افزون به انسولین برای اقشار مختلف با سطوح اجتماعی و اقتصادی احساس می‌شد که تولید لانسولین 30/70 با هدف پاسخ به این نیاز در ایران صورت پذیرفت.

دکتر فرزندی گفت: این انسولین از نظر کیفیت تولید، مشابه نمونه خارجی آن است که با احتساب مزیت‌هایی مانند در دسترس بودن و پوشش بیمه‌ای آن گزینه مناسبی برای بیماران به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: این فرآورده دارویی در راستای نام گذاری سال 87 به نام سال نوآوری و شکوفایی و به همت متخصصان داخلی در واحد تحقیق و توسعه شرکت داروسازی اکسیر به تولید رسیده است.

مدیرعامل شرکت داروسازی اکسیر از تولید قلم‌های آماده تزریق انسولین به عنوان دیگر برنامه‌های این شرکت نام برد که به زودی در کشور به تولید انبوه می‌رسد.

انتهای پیام

/ 0 نظر / 2 بازدید