ازکجا ازچی چه خبر!
٢٧ شهریور ۱۳۸٧
در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل، مدیران سیاسی 1+5 درباره‌ی ایران مذاکره می‌کنند ... نظرات() 

وزارت امور خارجه‌ی آمریکا اعلام کرد که مدیران سیاسی پنج عضو دایم شورای امنیت و آلمان روز جمعه در واشنگتن با یکدیگر دیدار می‌کنند تا درباره‌ی راههای متقاعد کردن ایران به توقف فعالیت‌های حساس هسته‌یی‌اش مذاکره کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شان مک کورمک، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز سه‌شنبه به خبرنگاران گفت: نمایندگان آمریکا،‌ چین، روسیه، انگلیس، فرانسه و آلمان در ملاقات روز جمعه در واشنگتن درباره‌ی مسیری که باید در پیش گرفت با یکدیگر مذاکره می‌کنند.

براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، وی افزود: این نشست با نشست کاندولیزا رایس، وزیر امور خارجه‌ی آمریکا و همتایانش از پنج کشور دیگر گروه شش که هفته‌ی آینده در نیویورک و در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل برگزار خواهد شد، دنبال می‌شود.

کاخ سفید روز دوشنبه پس از انتشار گزارش محمد البرادعی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی ادعا کرد که ایران با تحریم‌های جدید بیشتری بر سر برنامه‌ی هسته‌یی‌اش روبرو خواهد شد و در عین حال اعلام کرد که تنش میان روسیه و آمریکا بر سر گرجستان موضوع را اندکی پیچیده‌تر خواهد کرد.

براساس گزارش شینهوا، مک کورمک گفت که شش کشور در این نشست به دنبال یافتن راهی جدید برای متقاعد کردن ایران با رها کردن فعالیت هسته‌یی‌اش خواهد بود.

انتهای پیام