ازکجا ازچی چه خبر!
٢۱ شهریور ۱۳۸٧
پژوهشگران خراسانی در جست‌و‌جوی علت کاهش عملکرد پیاز زعفران در کشت مجدد ... نظرات() 

مدیرگروه کشاورزی و صنایع غذایی پژوهشکده علوم و صنایع غذایی خراسان رضوی از آغاز طرح تحقیقاتی مطالعه ترکیبات فنولی در دوره رشد زعفران در پژوهشکده خبر داد.

به گزارش سرویس پژوهشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان، علیرضا صادقیان با اعلام این خبر اظهار داشت: طرح تحقیقاتی مطالعه ترکیبات فنولی در دوره رشد زعفران با هدف بررسی دلایل کاهش عملکرد مزارع بعد از گذشت هشت سال و همچنین کاهش قابل توجه عملکرد پیاز زعفران در کشت مجدد مزارع در پژوهشکده علوم و صنایع غذایی خراسان رضوی آغاز شده است.

این طرح به منظور تکمیل نتایج طرح های مرتبط قبلی و پاسخ به دلایل کاهش علمکرد مزارع زعفران که تاکنون بی جواب مانده است، انجام می شود.

وی تصریح کرد: این طرح با نمونه برداری از خاک و پیازهای سنین مختلف مزارع زعفران و مطالعه فاکتورهای کیفی که مهمترین آنها وجود ترکیبات فنولی در اندام‌های مختلف گیاه زعفران و خاک اطراف پیاز می باشد، انجام می‌شود.

عضو هیات علمی پژوهشکده علوم و صنایع غذایی خراسان رضوی تاکید کرد: روش به کار گرفته شده در این طرح برای اندازه‌گیری ترکیبات فنولی جزو ساده ترین، دقیق‌ترین و جدیدترین روش‌های موجود است که برای نخستین بار در ایران و بر روی گیاه زعفران اجرا خواهد شد.

صادقیان خاطر نشان کرد: در این طرح ارتباط میان ترکیبات فنولی و پارامترهای کمی که به کاهش گل‌دهی زعفران و در نهایت عملکرد اقتصادی آن منجر می‌شوند مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی ابراز امیدواری کرد که نتایج این پروژه تحقیقاتی بتواند باعث افزایش عملکرد کمی و کیفی مزارع کشاورزان زعفران در استان‌های خراسان رضوی و جنوبی شود.

صادقیان با بیان اینکه نتایج این طرح تحقیقاتی تا اواخر بهار سال آتی طی گزارشی تفصیلی و همچنین در قالب مقاله علمی در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت، افزود: نتایج این طرح همچنین از طریق بخش ترویج ادارات جهاد کشاورزی شهرستان‌ها در اختیار کشاورزان قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام